مدرسه اسکی پیست پیام

 1. اهداف

  به یقین ، ورزش اسکی نیز همانند همه ورزشها و یا مهارتهای دیگر ، نیاز به آموزش و تمرینهای مستمر دارد.
  آموزشهای تئوریک و عملی اسکی ، از مکانی بنام مدرسه اسکی آغاز میشود که بنا به ضرورت در بخشی از پیست اسکی دایر شده است.
  مدارس اسکی ، بمنظور آموزش مباحث تئوریک به مکان یا کلاس سرپوشیده ای با امکانات و وسایل کمک آموزشی و همچنین محدوده خاص و ایمنی را بمنظور تمرینات بدنسازی و آموزش حرکات و تکنیکهای درجا ، نیاز خواهد داشت.
  امکان واگذاری لوازم اسکی مورد نیاز به نوآموز اسکی و امکانات رختکن و دیگر امکانات رفاهی ، از جمله ضروریات یک مدرسه اسکی استاندارد بشمار می آید.
  همجوار مدرسه اسکی ، ایجاد محدوده ای محصور و ایمن با شیب ملایم و بالابر مخصوص نوآموزان ، از ضروریات لازم بوده و پیش گیری از ورود دیگر اسکی بازان به محدوده آموزشی و برخورد با نوآموزان درحال آموزش یا تمرین ، بسیار حائز اهمیت میباشد.
  بدیهی است مراحل اولیه آموزش در محدوده خاصی متمرکز بوده و با طی مراحل آموزش و پیشرفت نوآموز ، مربی نوآموز را از محدوده مدرسه خارج کرده و به بخشها و قسمتهای دیگر پیست رهنمون خواهد نمود.
  دراکثر کشورها ئی که از زمستان برفی و پیست های اسکی برخوردارند ، اکثریت نوآموزان مدارس اسکی را کودکان و نوجوانان رده سنی ۶ تا ۱۶ تشکیل میدهند که در روزهای تعطیل آخر هفته ، بطور گروهی به یادگیری و تمرین تکنیکهای اسکی میپردازند . همچنین ، آموزش نوآموزان بزرگسال نیز در مدارس اسکی ، بطور انفرادی یا گروهی انجام میگیرد.
  در این میان ، چگونگی آموزش به نوآموزان رده سنی ۶ تا ۱۶ سال از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
  چرا که ، کشف استعدادهای ورزشی یک کشور نیزاز همان دوران خردسالی نوآموزان آغاز شده و با آموزش و حمایت و رشد این استعدادها است ،که قهرمانان ورزشی صاحب نامی در رشته های مختلف به دنیا معرفی میگردند. طبقه بندی متداول رده های سنی بمنظورآموزش اسکی در محافل رسمی و مطرح ورزش اسکی مانند فدراسیون بین المللی اسکی (فیس) و فدراسیونهای ملی طراز اول ، به ترتیب ذیل است :
  خردسالان و کودکان که به سه زیر گروه ۳-۴ سال، ۵-۷ سال و ۸-۱۰ نوجوانان به دو زیر گروه ۱۱-۱۲ و ۱۳-۱۴ سال تقسیم میشوند.
  از این رده سنی به بعد است که اسکی باز می تواند در مسابقات بین المللی شرکت کند.
  جوانان که به دو زیرگروه به نام جوانان گروه یک ۱۵-۱۶ سال و جوانان گروه دو ۱۷ – ۱۹ سال تقسیم میشوند.
  بزرگسالان که شامل اسکی بازان ۲۰ سال به بالا است و دو زیر گروه پیشکسوتان گروه یک ۳۰- ۵۴ سال و پیش کسوتان گروه دو ۵۵ سال به بالا را در بر می گیرد.
  در رده سنی خردسالان تکنیک اسکی اساساً همان تکنیکی است که نوجوانان و جوانان و بزرگسالان به کار می گیرند. با این که تفاوت که خردسالان از روش اعمال فشار بر اسکی ها یا به عبارت دیگر از حرکت های
  پایین / بالا برای سبک اسکیها تقریباً هیچوقت استفاده نمی کنند و به ندرت روی لبه ها اسکی می کنند و پیچ هایشان عمدتاً پیچ های سرنده است.

  در راستای تحقق اهداف آموزشی و ترویج و اشاعه ورزش اسکی ، ” مدرسه اسکی ” در مجموعه پیام نیز همانند دیگر پیستهای اسکی کشور ، با حضور و فعالیت مربیان پیشکسوت و بنام استان ، بطور انفرادی و گروهی برای عموم رده های سنی ، به آموزش نوآموزان و خصوصا خردسالان و نوجوانان میپردازد.

  هرچند مدرسه اسکی پیام نیز ، همانند همه مدارس اسکی تشکیل شده در پیست ها و مجموعه های ورزشی ایران از استانداردهای تعریف شده برخوردار نیست ، علیهذا شرایط و امکانات اولیه لازم بمنظور آموزش همه گروه های سنی ، فراهم آمده است.
  همچنین ، با فعالیت و همکاری صمیمانه مربیان کارآزموده و مجرب استان ، آموزش نوآموزان در شرایط مطلوبی تحقق یافته و با استعدادیابی و کشف نوآموزان علاقه مند به اسکی ، مسئولین و مربیان مدرسه سعی در ارتقاء و پیشرفت این عزیزان تا مراحل تکمیلی داشته و با تربیت ورزشکاران مستعد ، تشکیل تیم های مختلف و معرفی به شرکت در مسابقات ، سهمی از پیشرفت اسکی کشور را بدوش می کشند.

 2. امکانات آموزشی
 3. لوازم آموزشی
 4. معرفی مربیان فعال پیست پیام

  آقایان :

  کریم مقدم فر

  رسول مقدم فر

  رهی قاضی زاده

  محمد حسینی کیا

  مهدی مهربانی

  بانوان:

  لیدا دین وری

  سحر حسن زاده

  روژین سعید آبادی

  روناک سعید آبادی

  پریسا طالبی

  زیبا علیار یگانه

  پریا علیار یگانه

 5. تعرفه های آموزش اسکی
 6. آموزش مجازی اسکی

  ورود

  دنیای مجازی به مشارکت بیشتر مردم در ورزش ، کمک شایان توجهی نموده است. بواسطه ایجاد رسانه های اجتماعی در فضای مجازی دیگر لازم نیست افراد وقت و انرژی زیادی را برای بالابردن سطح اطلاعات و دانش خود در زمنیه ورزش، حرکات ورزشی و عوامل مرتبط با ورزش کردن اختصاص دهند. افراد می توانند اطلاعات، تصاویر و فیلم های مرتبط با حرکات ورزشی و خواص و مزایا و معایب حرکات ورزشی را به راحتی در اختیار داشته باشند، اطلاعات مربوط به تغذیه و مکمل های ورزشی را کسب کنند و در زمان کوتاهی بتوانند نظرات و دیدگاه ها گوناگون در این حوزه ها را مطالعه و تجزیه و تحلیل کرده و به شناخت نسبتأ خوبی نسبت به انواع ورزش ها و اطلاعات ورزشی برسند. فضای مجازی یک محیط مناسب آموزشی است که هر فرد علاقه مند میتواند به فراخور وقت خویش نسبت به کسب دانش مورد نیاز خود همت گمارد.

  آموزش در فضای مجازی، فرصتی بسیار مناسب برای آنانی است که فرصت حضور در باشگاه های ورزشی را نداشته و درصدد ارتقاء دانش ورزشی خود هستند. آموزش مهارت و تکنیک های ورزشی از طریق فیلم های آموزشی نیز بخشی از دستاورد های آموزش در فضای مجازی است که کمک شایان توجهی در نحوه آموزش صحیح حرکات و یا اصلاح مهارت هر ورزشکار ایفا می کند.

  اهداف :

  ۱. ترغیب ورزشکاران و علاقه مندان به کسب دانش ورزشی لازم
  ۲. ایجاد زمینه مناسب برای آموزش و پرورش استعداد ها و ارتقاء سطح دانش ورزشکاران در اوقات فراغت
  ۳. بالا بردن توانایی و قابلیت و ارتقاء سطح کیفی استعداد ها و مهارتهای موجود بر اساس اصول و شیوه های علمی
  ۴. ارائه آخرین روش ها و دستاورد های جهانی جهت آشنائی و ممارست ورزشکاران و علاقه مندان
  ۵. ایجاد زمینه های لازم برای ظهور استعدادها و ترغیب و تشویق مبتدیان به کسب مهارت های حرفه ای لازم