اهداف

رسانه های مجازی، راه های جدیدی برای افراد جهت دستیابی به اهداف مرتبط با سلامت، نظیر دنبال کردن فعالیت ها و مباحث مرتبط با موضوعات ورزش و سلامت را فراهم کرده اند. هرچقدر تعداد افراد در دنیای مجازی بیشتر می شود، مطالبی که در این رسانه به اشتراک می گذارند نیز بیشتر خواهد شد. مطالبی در خصوص سلامت، ورزش و تأثیر ورزش بر سلامت فرد و جامعه. بحث ها،چالش ها و تفکرات زیادی در دنیای مجازی در زمینه ورزش و سلامت ترویج می شود. و این مطالب می تواند تصویر مناسبی از ورزش در ذهن مخاطبان نهادینه کرده و عادت به ورزش را در آنها ایجاد کند.

دنیای مجازی از طرق گوناگونی توانایی ایجاد علاقه، رغبت و توجه به ورزش را در بین مخاطبان خود دارد. یکی از این راه ها، ایجاد گروه در فضای مجازی و ایجاد ارتباط و تعامل میان علاقه مندان به یک نوع ورزش مشترک  است. در گذشته به سبب سخت بودن ارتباطات در دنیای واقعی ، امکان ارتباط و همفکری و تعامل میان علاقه مندان به یک رشته ورزشی ، صرفا از طریق حضور در مکان های ورزشی و یا با حضور در محلی مشترک میسر بود، اما با پیدایش دنیای مجازی این امکان برای تمامی افراد مهیا شده است که به طور مستقیم بتوانند نظرات، پیشنهادات، انتقادات و مراتب علاقه مندی خود به افراد و یا موارد دیگر  را میان هم به اشتراک گذاشته و از این درگاه ارتباط مستمری را میان اعضای گروه ایجاد کنند.

اهداف :

ایجاد زمینه ارتباط میان اعضاء با رویکرد فرهنگی و ورزشی، همیاری و همفکری اعضای گروه با رویکرد آموزشی و ایجاد ارتباط همگانی و ارتقاء حس نوع دوستی در میان علاقه مندان به یک ورزش مشترک

ایجاد برقراری برنامه‌های آموزشی، فرهنگی ورزشی میان اعضاء و بمنظور ارتقاء سطح دانش ورزشی

 ایجاد برقراری تعامل و همکاری اعضاء با یکدیگر بمنظور برنامه ریزی تمرینات و برگزاری مسابقات ورزشی

 همکاری در زمینه ایجاد، احداث و تأمین امکانات و فضاها و ساختمانهای ورزشی و فرهنگی متناسب با نیاز وفعالیت اعضای گروه

برگزاری گردهمایی‌ها، جشن‌ها، مراسم و یا همایشهای موردنیاز

انجام حمایتهای مالی و معنوی از ورزشکاران، پیشکسوتان و دیگر اعضای گروه حسب نیاز

انتشار روزنامه و نشریه و مجله متناسب با نوع فعالیت پس از کسب مجوز از مراجع مربوطه